Rekord klubu na 1000 m ! Drukuj Email
Wpisany przez administrator
niedziela, 08 lutego 2015 20:57

Znakomity rekord klubu Wojtka Sowika na 1000 m 2.29.39 !

Magiczna granica 2 minut i 30 sekund na dystansie 1000 m w naszym klubie wreszcie została złamana. Wojtek Sowik podczas mityngu PZLA w niedawno oddanej do użytku hali Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale, uzyskał czas 2.29.39 ! Jako pierwszy rawianin w historii, Wojtek tak szybko pokonał dystans jednego kilometra. Szybkiemu bieganiu sprzyjała oczywiście nowoczesna hala i świetna bieżnia. W uzyskaniu rekordowego wyniku Wojtkowi wydatnie pomógł Szymek Stefaniak, który poprowadził pierwsze 500 m w tempie na 1.15. Wynik Wojtka to świetny prognostyk przed Halowymi Mistrzostwami Polski Juniorów jakie w najbliższą sobotę odbędą się w Toruniu, gdzie Wojtek będzie bronił brązowego medalu wywalczonego przed rokiem w Spale.

Bardzo dobrze zaprezentował się drugi z naszych reprezentantów na Mistrzostwa Polski Wojtek Pawlak ( junior młodszy ) który podczas sobotniego mityngu dystans 800 m pokonał w czasie 2.02.89. Wygląda na to, że Wojtkowi zdecydowanie bardziej odpowiadają krótsze dystanse. W Toruniu Pawlak będzie biegał na dystansie 1000 m.

Po oddaniu do użytku dwóch nowoczesnych hal ( Toruń i Spała ) w przeciągu zaledwie 15 dni padło aż 21 rekordów Polski w 3 kategoriach wiekowych, z tego większość w konkurencjach biegowych. To również zwiększony efekt zainteresowania młodzieży lekkoatletyką, zwłaszcza po ubiegłorocznych sukcesach reprezentantów Polski w Halowych Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy. Podczas sobotniego mityngu w Spale byliśmy świadkami 4 rekordów Polski.

Poprawiony: poniedziałek, 09 lutego 2015 16:17