Wpisany przez administrator
środa, 05 grudnia 2012 22:08
12 medali w halowych mistrzostwach LZS w tym 5 złotych 5 srebrnych i 2 brązowe
18 rekordów życiowych
niesamowita dyspozycja i rekordowe wyniki Dominiki Stępniak, Michaliny Warulik i Marceliny Warulik
mulimedalistka Michalina
Kacper Gos blisko rekordów SP1

Przed startem w Halowych Mistrzostwach LZS w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale wydawało się, że maksymalnie możemy liczyć na 9 medali i to przy bardzo sprzyjających warunkach. Nasi najmłodsi zawodnicy spisali się rewelacyjnie zdobywając aż 12 krążków i deklasując rywali w biegach dziewcząt i sztafetach. To właśnie dziewczęta stały się głównymi bohaterkami zawodów zdobywając łącznie 7 medali. Złotą multimedalistką została Michalina Warulik powtarzając sukces sprzed Klaudii Kozik. Michalina zwyciężyła na 60 m ustanawiając rekord szkoły 8,73. Michalinie tylko 0.02 sekundy zabrakło do poprawienia rekordu klubu i byłby to pierwszy przypadek gdy rekord należałby do 12-latki. Jej siostra Marcelina uzyskała równie dobry rezultat 8.93 zdobywając srebro. Na 200 m bliźniaczki ponownie stanęły na podium w identycznej kolejności uzyskując odpowiednio 29,78 i 29,94. Ostatni z dystansów biegowych dla dziewcząt 600 m był również popisem naszych reprezentantek. W jednej serii pobiegły 3 nasze zawodniczki i one od początku nadawały ton rywalizacji. Zdecydowane zwycięstwo z najlepszym wynikiem w historii zawodów odniosła Dominika Stępniak uzyskując trzeci w tym roku halowy wynik w kraju na tym dystansie w kategorii dzieci według tabel PZLA - 1.48.91. To rekord życiowy Dominiki poprawiony o blisko 6 sekund ! Bieg od początku w mocnym tempie poprowadziła brązowa medalistka igrzysk młodzieży szkolnej w biegach przełajowych Weronika Piecho. Ostatnie okrążenie to finisz Dominiki w stylu przypominającym mistrzowskie biegi Justyny Wiązek. Ten dystans zakończył się również podwójnym zwycięstwem naszych zawodniczek bo srebrny medal wywalczyła Wiktoria Piecho z rekordem życiowym 1.56.16 ( w zawodach wiosennych 2.16.55 ). Na 5 miejscu uplasowała się siostra bliźniaczka Wiktorii Weronika Piecho również z rekordem życiowym 1..59.03 Na dystansie 1000 m brązowy medal zdobył Patryk Pawlak ( 2.27.91 ), tak jak 2 lata temu jego brat Wojtek.
Na zakończenie mimo ogromnego zmęczenia dziewczęta z przewagą ponad 7 sekund do indywidualnych sukcesów dołożyły zloty medal w sztafecie 4 x 200 m ( skład sztafety: Michalina Warulik, Marcelina Warulik, Wiktoria Piecho, Dominika Stępniak - 2.04.58 ) Przypomnijmy, że Michalina, Marcelina i Dominika w halowych zawodach LZS startują już od 2 lat zdobywając doświadczenie i 2-krotnie srebrne medale w sztafecie a w tegorocznych wiosennych zawodach zdobyły medale indywidualnie, stąd bez wątpienia należały do faworytek. Jednak styl w jakim odniosły czwartkowe sukcesy i uzyskane rezultaty wzbudziły szerokie zainteresowanie wśród obecnych na zawodach szkoleniowców.
Do bogatej kolekcji tegorocznych sukcesów kolejne dwa medale dołączył Kacper Gos ustanawiając dwa rekordy życiowe n a 60 m ( 8.44 srebrny medal ) i 200 m ( 27,76 również srebrny medal ) W przyszłym roku Kacper bez wątpienia będzie walczył o powtórzenie wyczynu Michaliny i 3 złote medale. Bardzo dobrze na 200 m spisał się również Szymon Staroń zdobywając brązowy medal z rekordem życiowym 28.19. Na zakończenie chłopcy podobnie jak dziewczęta zdeklasowali rywali w sztafecie 4 x 200 m zdobywając zloty medal z wynikiem 1.58.07. Gdyby nie kontuzja Szymona Staronia to poprawili by zapewne rekord okręgu w tej kategorii wiekowej ustanowiony 2 lata temu przez ...naszą sztafetę.
Skład sztafety: Kacper Gos, Alek Augustyniak, Kuba Jędras i Patryk Pawlak.
Wyniki pozostałych zawodników: A. Augustyniak 200 m 29.64, J. Jędras 200 m 30.04.

W kategorii gimnazjów niestety nie udało się zdobyć żadnego medalu. Najbliżej był Kuba Piotrowski, który zajął V m na 1000 m z wynikiem 3.00.17 .Pozostali zawodnicy uzyskali następujące czasy: na 1000 m Wojtek Pawlak ( 3.04.95 - kontuzja w biegu ) Patryk Stefański ( 3.04.99 ) Adam Zieja 3.27.73
Daria Kowalska na 60 m 8.93 i na 200 m 29.22. Debiutująca w naszych barwach Patrycja Kaczorowska na 800 m uzyskała 2.56.79

Poprawiony: sobota, 08 grudnia 2012 00:02