Mistrzostwa regionu w przełajach Drukuj Email
Wpisany przez administrator
niedziela, 20 marca 2011 14:37
Awans Łukasza Florka i Rafała Zawitkowskiego
do Mistrzostw Polski w biegach przełajowych

Mimo, że podczas Mistrzostw Makroregionu w biegach przełajowych w Końskich nie udało nam się wywalczyć żadnego miejsca na podium to sobotni występ naszych zawodników należy uznać za bardzo udany. Łukasz Florek i Rafał Zawitkowski w rywalizacji juniorów młodszych na dystansie 3000 m zajęli odpowiednio 5 i 9 miejsce uzyskując tym samym awans do Mistrzostw Polski w biegach przełajowych. Pierwszy raz w historii klubu będziemy mieli więc aż 3 reprezentantów na tej imprezie bo poza Łukaszem i Rafałem na mistrzostwa jedzie nieobecna w Końskich z powodu lekkiej kontuzji ubiegłoroczna Mistrzyni Polski w przełajach Justyna Wiązek. Bardzo dobrze zaprezentowali się też młodzicy a zwłaszcza młodziczki zdobywając aż 10 punktów w ciągle niedocenianej w Rawie punktacji Polskiej Federacji Sportu Młodzieżowego. A przecież w całym kraju to wyznacznik poziomu szkolenia sportowego. Najlepiej z młodzików spisała się Ola Sala zajmując 5 m na dystansie 2500 m. Tuż za nią przybiegła sprinterka Klaudia Kozik dla której to zupełnie egzotyczny dystans a na 10 pozycji uplasowała się Magda Dewil ( na 31 startujących ) Wojtek Sowik na dystansie 3000 m zajął  7 m.
W ubiegłym roku w punktacji PFSM zdobyliśmy 23 punkty z czego aż 18 zdobyła Justyna. Obecnie mamy już 10 i liczymy, że pod względem to może być wyjątkowy sezon.