Zaskakujący rekord klubu na 1000 m podczas
Halowych Mistrzostw Województwa LZS w Spale
11 medali w tych zawodach,
sukcesy sztafet

Podczas dwudniowych Halowych Mistrzostw Województwa LZS w Spale ( w kategorii szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich ) zdobyliśmy łącznie 11 medali w tym 1 złoty, 6 srebrnych i 4 brązowe. . Zawody w Spale były dla nas niezwykle udane. Nasi zawodnicy poza zdobytymi medalami ustanowili aż 10 rekordów życiowych co świadczy o znakomicie przepracowanej zimie i efektach, zwłaszcza u najstarszej grupy, licznych zgrupowań. Największym wydarzeniem dla nas był pobity w Spale najstarszy rekord klubu, od 9 lat należący do Bartka Michalaka i autorem tego rekordu nie była wcale Justyna Wiązek - na dystansie 1000 m znakomicie pobiegł Rafał Zawitkowski ( gimnazja ), prowadząc przez cały bieg w końcówce nieznacznie uległ o wiele bardziej utytułowanemu rywalowi ale ustanowił nowy rekord klubu wynikiem 2.44.41, poprawiając stary o ponad 2 sekundy. Pobicie tego rekordu wisiało w powietrzu już od pewnego czasu ale liczyliśmy, że nastąpi to na otwartym stadionie. Bez wątpienia to nie koniec poprawiania najlepszego wyniku klubowego na tym dystansie bo apetyt na niego ma również Łukasz Florek, który w Spale w kategorii szkół średnich zdobył srebrny medal na 1500 m z rezultatem 4.23.67 co oznacza poprawienie rekordu życiowego o prawie 20 sekund ! Klaudia Kozik poprawiła rekord życiowy na 60 m ( 8.80 ) i bardzo zbliżyła się do rekordu klubu Marty Kowalczyk. Bardzo dobrze pobiegła też na 200 m zdobywając srebrny medal z drugim w życiu wynikiem 28.95. Jak zwykle znakomicie zaprezentowały się nasze sztafety 4 x 200 m. Zespół chłopców szkół podstawowych zdobył dla nas jedyny złoty medal ustanawiając halowy rekord województwa łódzkiego w tej kategorii wiekowej wynikiem 1.56.98 ! Chłopcy biegil w kolejności: Patryk Wolski, Maciej Supeł, Wojtek Pawlak i Błażej Kubicki. Dwaj pierwsi zaprezentowali na tych mistrzostwach rewelacyjną formę. Patryk Wolski zdobył jeszcze 2 brązowe medale i ustanowił dwa rekordy życiowe ( 60 m - 8.51 i 200 m - 27.88 ) Maciek Supeł na 60 m pobiegł 8.56 a na 200 zdobył swój pierwszy w życiu indywidualny medal ( srebrny ) ze znakomitym 27.65. Wyniki Macika i Patryka zasługują na duże uznanie i zapewne niedługo usłyszymy o kolejnych sukcesach obu utalentowanych sprinterów. Prawdziwą furorę zrobiła nasza sztafeta dziewcząt. W kategorii szkół podstawowych w zawodach tych biorą udział głównie szóstoklasiści a zwłaszcza w trudnej konkurencji jaką są sztafety. Nasza sztafeta była zdecydowanie najmłodsza bo składała się z piątoklasistki Darii Kowalskiej i trzech..... czwartoklasistek. Dominika Stępniak, Natalia Gniadek i Michalina Warulik odważnie biegały na dystansie i brawurowo zmieniały co w zaowocowało sensacją w postaci srebrnego medalu  i bardzo dobrym wynikiem 2.11.43 ! Równie dobrze zaprezentowały się indywidualnie w stawce blisko 50 zawodniczek na dystansie 200 m  - Daria Kowalska zdobyła srebro z nowym, znakomitym jak na jej wiek rekordem życiowym 30.03 ! ( Daria ponadto poprawiła rekord życiowy na 60 m - 9.11 ) rewelacyjna Michalina Warulik zajęła 6 miejsce - 32.77. Dominika Stępniak była 9 - 33.48. Natalia Gniadek 17 - 34.33 a Marcelina Warulik 24 - 34.88. Ta grupa dziewczynek ma ogromne szanse na liczne sukcesy sportowe bo prezentują niezwykłą ambicję, waleczność, pracowitość i mają to coś co fachowcy nazywają talentem. Starsza siostra Michaliny i Marceliny Julka Skierska po raz kolejny zdobyła medal ( brązowy, gimnazja ) w skoku w dal. Ostatni z medali - brązowy  wywalczyła sztafeta dziewcząt w kategorii gimnazjów biegnąc w składzie Klaudia Kozik, Julka Skierska, Aneta Miętus i Magda Dewil ( 2.01.66 ). Wynik Łukasza Florka na 1500 m to obecnie najlepszy w Polsce rezultat w hali w kategorii juniorów młodszych a wynik Darii Kowalskiej na 200 m to drugi wynik w Polsce w kategorii dzieci a najlepszy w jej roczniku.
Doświadczeni zawodnicy biją rekordy życiowe i prezentują świetną formę a za plecami mają całą grupę utalentowanych następców Po ponad 2 miesiącach nowego roku mamy już 15 medali z imprez rangi mistrzowskiej i dwa nowe rekordy klubu. Ten rok zapowiada się na bardzo udany.

Poprawiony: piątek, 07 grudnia 2012 23:48