Podsumowanie Mistrzostw Województwa Łódzkiego w Łodzi Drukuj Email
Wpisany przez administrator
wtorek, 08 lutego 2022 14:54

5 medali MLUKS w Łodzi !

W Halowych Mistrzostwach Województwa Młodzików jakie w miniony weekend odbyły się w Łodzi zdobyliśmy łącznie 5 medali. To jeden z najlepszych naszych występów w tej imprezie. Największym beneficjentem okazał się Igor Łuczyński, który obronił tytuł mistrzowski z ubiegłego roku na 60 m oraz wywalczył srebro na 300 m. Na obydwu dystansach poprawiając rekordy życiowe ( 7.36 i 39.68 ) Dla Igora to już 4 tytuł mistrzowski na poziomie województwa i na dystansie 60/100 m pozostaje niepokonany od niemal 2 lat. Zdecydowanie w świat sprintu wchodzi Julka Modelewska ( do niedawna biegała biegi średnie ) Rekord klubu na 60 m poprawiony wynikiem 8.01 przez młodziczkę robi wrażenie. Ma jednak w województwa łódzkim bardzo silne rywalki i wystarczyło to na brązowy medal. Julka była faworytką 300 m ale niestety kontuzja stopy uniemożliwiła jej walkę o złoty medal. Dwie debiutantki Natalka Piotrowska i Maja Szczur wywalczyły brązowe medale na 600 i 2000 m. Młode pokolenie naszych zawodników wchodzi twardo do gry na lekkoatletycznej arenie bo wynik Igora to 5 rezultat w tabelach krajowych. W finałowym biegu na 60 m mieliśmy aż 3 reprezentantów ( Alex Garbicz i Oskar Mirowski ) szykuje się więc niezła sztafeta na sezon letni.

Poprawiony: wtorek, 08 lutego 2022 14:59