3 medale w MMM w biegach przełajowych. Drukuj Email
Wpisany przez administrator
poniedziałek, 08 kwietnia 2019 20:27

Rafał Sobstel, Basia Woźniak i Martyna Sęczek medalistami MMM w biegach przełajowych

Rafał Sobstel ( 3 km ) Basia Woźniak ( 1,5 km ) i Martyna Sęczek ( 2,5 km ) wywalczyli medale Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików PZLA w biegach przełajowych w Strawczynie. To jeden z naszych najlepszych występów na tej imprezie. Poprzednio 3 medalami mogliśmy się pochwalić w 2015 roku. Drużynowo zajęliśmy z 9  punktami drugą lokatę a to oznacza, że od 5 lat nie schodzimy niżej niż drugi stopień podium.

Pewniakiem do medalu był Rafał Sobstel broniący wicemistrzowskiego tytułu z ubiegłego roku co w pełni się udało. Co prawda Rafał był doskonale przygotowany i liczyliśmy na walkę o złoty medal jednak rywal z Kleszczowa okazał się mocniejszy.

Natomiast Basia i Martyna były w szerokim gronie kandydatek do medali, okazało się jednak że poradziły sobie doskonale zdobywając brązowe krążki. Obie od początku biegły w czołówce. Basia brąz „wyszarpała” fantastycznym finiszem – jeszcze na 300 m do mety była czwarta z poważną stratą do trzeciej lokaty. Walka do końca i wiara we własne siły się opłaciła bo rywalkę dogoniła niemal na linii mety.

Punktowane lokaty na 3 km zdobyli również sprinter Mario Barra – Strzemiński ( 12 m ) oraz absolutny debiutant Igor Jarmundowicz ( 7 m )

„Rafał, Basia i Martyna to nasza przyszłość w biegach średnich. Utalentowani i pracowici. W sezonie halowym zdobywali medale w mistrzostwach okręgu. Basia jeszcze w przyszłym roku będzie startowała jako młodziczka.