7 medali w MW LZS Drukuj Email
Wpisany przez administrator
niedziela, 24 kwietnia 2016 10:36

7 medali w Mistrzostwach Województwa LZS w biegach przełajowych !

Mistrzostwa Województwa LZS w Wolborzu były przedostatnim akcentem sezonu przełajowego dla zawodników naszego klubu. 7 medali w tym 4 złote, zdobyte w sposób przekonujący o wysokiej formie. Znakomicie spisali się starsi zawodnicy. Junior Wojtek Pawlak na dystansie 3000 m zdeklasował rywali osiągając ponad 200 metrową przewagę. Równie dobrze spisał się junior młodszy Maciek Budziński na 2000 m przybiegając z prawie 100 metrową przewagą. Dla Maćka to pierwszy taki indywidualny sukces. Złoty medal zdobyła również w kategorii gimnazjów Magda Ciołak ( 1000 m ) ale musiała stoczyć walkę do ostatnich metrów z rywalkami. Niespodziankę sprawił Krzysiek Wójciak, który w tej samej kategorii wiekowej ( 1500 m ) zdobywając srebrny medal podobnie jak Maciek osiągnął życiowy sukces. Pozostałe medale zdobywali najmłodsi. Mateusz Sypniewski na dystansie 800 m pokonał rywali w kategorii klas czwartych. Brąz w tym biegu wywalczył Maciek Sadowski. Kalina Gos w tej samej kategorii wiekowej ( dystans 600 m ) zdobyła brązowy medal.

Efekt startu mógł być bardziej okazały gdyby nie to, że na te zawody pojechaliśmy w mocno okrojonym składzie. Najlepsi zawodnicy przygotowują się już do kolejnych obozów kadr wojewódzkich lub Kadry Narodowej. W ostatnich 2 latach zawodnicy naszego klubu osiągnęli dominującą pozycję w centralnej Polsce w biegach przełajowych potwierdzoną zwycięstwami indywidualnymi i drużynowymi we wszystkich najważniejszych zawodach klubowych i masowych.

Poprawiony: niedziela, 24 kwietnia 2016 11:33