4 x złoto w HMW LZS Drukuj Email
Wpisany przez administrator
sobota, 09 kwietnia 2016 20:19

"Hat trick"  Puszcza oczko Kacpra Kotyni, złote sztafety

Kacper Kotynia powtórzył sukces z grudnia i zdobył 3 złote medale w Halowych Mistrzostwach Województwa LZS szkół podstawowych jakie 6 kwietnia odbyły się w Spale. Kacper odniósł zdecydowane zwycięstwa na 60 m ( 8.43 ) a następnie na 200 m ( 28.54 ) Na zakończenie zawodów wraz z kolegami zdobył trzecie złoto w sztafecie 4 x 200 m. Sztafeta naszego klubu była najmłodszym zespołem na mistrzostwach ale dzięki perfekcyjnym zmianom i znakomitemu biegowi Kacpra potrafiła pokonać starszych rywali. Pierwszą zmianę pobiegł utalentowany 11-latek Mario Barra-Strzemiński. Następne Kacper Kotynia, Michał Gniadek i kolejny 11-latek Mateusz Sypniewski. Jeśli całej grupie wystarczy wytrwałości to w kolejnych latach możemy spodziewać się kontynuacji medalowej passy. Niespodziankę sprawiła sztafeta dziewcząt, która również świetnymi zmianami wywalczyła złoty medal. Znakomicie pobiegły na dwóch pierwszych zmianach Natalia Borowiec i Marcelina Mordaka. Natalia kilka minut wcześniej zaskakująco zajęła drugie miejsce w biegu indywidualnym na 200 m ( 31.62 ) a Marcelina powetowała sobie w ten sposób porażkę w biegu na 600 m, gdzie zajęła czwartą lokatę. Ostatnie dwie zmiany pobiegły Patrycja Sokołowska i Kalina Gos.

Sztafety zdobywając złote medale nawiązały do pasma sukcesów w tej konkurencji. Wśród chłopców do naszych zespołów należą rekordy województwa łódzkiego we wszystkich kategoriach wiekowych: od dzieci po seniorów. Kacper Kotynia natomiast jest jednym z nielicznych, któremu udało się zdobyć 3 złota na tej imprezie. Wcześniej dokonali tego Kacper Gos, Michalina Warulik i Klaudia Kozik.

Poprawiony: sobota, 09 kwietnia 2016 20:54