OMBP Wolbórz Drukuj Email
Wpisany przez administrator
niedziela, 11 października 2015 13:35

5 medali i III lokata drużynowo podczas Ogólnopolskich Masowych Biegów Przełajowych LZS w Wolborzu

W Ogólnopolskich Masowych Biegach Przełajowych Zrzeszenia LZS, jakie 3 października odbyły się w Wolborzu wzięło udział 59 klubów z 10 województw. Nasz klub kolejny raz uplasował się w ścisłej czołówce zajmując drużynowo 3 lokatę z niewielką startą do najlepszych.

Piątka zawodników stawała na podium. Klasą dla siebie był Wojtek Sowik, który na dystansie 4000 m odniósł zdecydowane zwycięstwo. Wicemistrz Polski Juniorów PZLA w biegach przełajowych oderwał się od rywali na trzecim kilometrze i ze znaczącą przewagą dobiegł samotnie do mety. Wojtek obecnie przygotowuje się do kwalifikacji, do Mistrzostw Europy w biegach przełajowych. Jego start w kwalifikacjach jest uzależniony od tego czy uda mu się zbudować dostateczną formę. Gdyby nie znaczące osłabienie urazami i chorobami ( brak 10 zawodników ) bez wątpienia toczylibyśmy skuteczną rywalizację o pierwsze miejsce. W ostatnich 3 latach "pochodziliśmy" po wszystkich stopniach podium - II lokata w 2013, I lokata w 2014 i III w 2015.

Pozostałe medale zdobywali niezwykle utalentowani najmłodsi zawodnicy: na dystansie 800 m chłopców klas czwartych srebrny medal wywalczył Mario Barra-Strzemiński a tuż za nim był Mateusz Sypniewski. W kategorii o rok starszej trochę pechowo pobiegał Mateusz Lewandowski, który prowadząc bieg przewrócił się na jednym z przedostatnich zbiegów i zdobył "jedynie" srebro. Wśród dziewcząt w kategorii klas czwartych na 600 m, na drugim stopniu podium stanęła młodsza siostra utytułowanego Kacpra Gosa, Kalina. Blisko medalu był także Wojtek Pawlak na 3000 m zajmując czwartą lokatę.

Poprawiony: niedziela, 11 października 2015 14:06