Mistrzostwo Makroregionu dla Szymona ! Drukuj Email
Wpisany przez administrator
niedziela, 13 września 2015 18:36

Szymon Staroń złotym medalistą Mistrzostw Makroregionu Młodzików z nowym rekordem życiowym

na 600 m 1.25.63 !

Szymon Staroń potwierdził świetną dyspozycję i zdobył złoty medal na dystansie 600 m podczas Mistrzostw Makroregionu Młodzików ( Łódź stadion AZS ) uzyskując znakomity rezultat 1.25.63 co jest jego nowym rekordem życiowym. Nasz zawodnik był zdecydowanym faworytem tego dystansu i inny wynik biegu byłby zaskoczeniem. Szymon prowadził od startu do mety, rywale przez blisko 450 metrów byli o krok za Szymonem, który w swoim stylu przyspieszył na ostatnich 150 metrach uzyskując ponad 2 sekundową przewagę nad drugim Danielem Gawryszczakiem z AZS Łódź. Niestety z trybun stadionu na sukces kolegi przyglądał się dochodzący do siebie po kontuzji Kacper Gos, którego rekord życiowy jest lepszy niż rezultat uzyskany przez drugiego na mecie zawodnika. Dla Szymona Staronia zwycięstwo w tych zawodach oznacza awans na Mistrzostwa Polski Młodzików. Tylko 2-krotnie nasi zawodnicy zdobywali indywidualnie mistrzostwo makroregionu i zawsze były to dziewczęta - Marta Kowalczyk na 300 m i Justyna Wiązek na 1000 m. Przypomnijmy, że Justyna zdobyła na Mistrzostwach Polski Młodzików brązowy medal, czego co najmniej życzymy Szymonowi.

Biegnący w tym samym biegu Kuba Jędras odważnie próbował trzymać się Szymona ale sił starczyło do ostatniego wirażu. Ostatecznie Kuba zajął piątą lokatę z nieznacznie poprawionym rekordem życiowym 1.30.59. Dobre miejsce zajęła sprinterka Michalina Warulik na 100 m, która w eliminacjach miała drugi rezultat ale ostatecznie w finale uplasowała się na 4 pozycji z wynikiem 13.60 ( sprinterom przeszkadzał silny, przeciwny wiatr ) Liczyliśmy również na dobry występ Maćka Budzińskiego na 2000 m ale bieg nie ułożył się po naszej myśli - tempo biegu na pierwszych 800 - metrach okazało się zabójcze dla Maćka a próba dotrzymania kroku prowadzącemu zawodnikowi zakończyła się niestety piątą lokatą i słabym wynikiem ( 6,29,40 ) Maciek po biegu był rozczarowany bo liczył na medal ale postęp jaki zrobił od ubiegłego roku daje nadzieję na dobre bieganie w przyszłości. Wysokie lokaty zajęli w tym samym biegu Patryk Pawlak ( 6.35.30 - rekord życiowy, 8 lokata ) i Arek Kruś ( 6.35.26 - rekord życiowy 7 lokata ) Na dystansie 300 m ppł zadebiutował pierwszy raz w historii naszego klubu Filip Mejer uzyskując 47.20 co jest oczywiście ustanowionym rekordem klubowym. Sztafeta dziewcząt niestety nie obroniła brązowego medalu zdobytego w ubiegłym roku. Zadecydowały fatalnie wykonane dwie pierwsze zmiany pałeczki. Uzyskany rezultat 55,39 jest nieznacznie gorszy od ubiegłorocznego ale dał jedynie 5 lokatę. W pozostałych konkurencjach, poza Michaliną dziewczęta uzyskały dużo gorsze wyniki od rekordów życiowych. Łącznie podczas mistrzostw zdobyliśmy 13 punktów.

Poprawiony: wtorek, 15 września 2015 19:44