Finał Krajowy Czwartków Drukuj Email
Wpisany przez administrator
niedziela, 21 czerwca 2015 20:27

Michał Gniadek i Mateusz Wawrzyniak wysoko w Finale Krajowym Czwartków Lekkoatletycznych. Wojtek Pawlak coraz szybciej na 3000 m.

W Finale Krajowym największej w Polsce imprezy sportowej - Czwartkach Lekkoatletycznych wysokie pozycje zajęli bardzo młodzi zawodnicy. Michał Gniadek na dystansie 300 m klas czwartych w biegu eliminacyjnym ustanowił rekord życiowy 49.18 by w finale pobiec o blisko sekundę szybciej uzyskując 48,46. Michał biegł na najgorszym z możliwych, ósmym torze co bez wątpienia utrudniło występ ale i tak uzyskany rezultat dał ostatecznie dobrą szóstą lokatę. Dzisiejszy występ to mamy nadzieję początek ciekawej kariery sportowej. Michał idzie śladami tak utytułowanych naszych zawodników jak Kamil Budziejewski ( z którym miał okazję spotkać się kilka minut przed swoim startem ) Szymon Staroń czy wreszcie jeden z najbardziej utytułowanych uczestników w historii tej imprezy Kacper Gos. Na tym samym dystansie drugi z naszych zawodników, młodszy o rok Mateusz Sypniewski zajął 20 miejsce ( 52,60 )

Na dystansie 1000 m klas V 10 miejsce zajął Mateusz Wawrzyniak ustanawiając rekord życiowy wynikiem 3.16.96. Michał i Mateusz to bardzo utalentowani zawodnicy, na których miejmy nadzieję będzie opierać się przyszłość rawskiej lekkoatletyki. W tym gronie powinna być również Marcelina Mordaka, która dzisiaj zajęła 15 lokatę na 600 m klas V z rezultatem 1.57.06.

W tegorocznym Finale Krajowym nikt nie zbliżył się do rekordów tej imprezy, ustanowionych przez Kacpra Gosa ( w kategoriach klas IV i V )

Podczas Mistrzostw Mazowsza Juniorów i Juniorów Młodszych na stadionie Orła w Warszawie, Wojtek Pawlak na dystansie 3000 m zajął drugą lokatę z wynikiem 9.22.11, o blisko 14 sekund lepszym od rekordu życiowego ! Wojtkowi nie wypadało pobiec inaczej gdyż rolę "zająców" spełniali dwaj nasi utytułowani zawodnicy Wojtek Sowik i Robert Chanckowski. Była to ostatnia próba Pawlaka uzyskania kwalifikacji do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Czy ten wynik wystarczy by znaleźć się wśród najlepszych w kraju dowiemy się za kilka dni gdy zakończą się kwalifikacje.

Poprawiony: niedziela, 21 czerwca 2015 21:02