Dominacja w powiecie Drukuj Email
Wpisany przez administrator
piątek, 01 maja 2015 17:46

13 medali zdobyli zawodnicy naszego klubu w Mistrzostwach Powiatu w biegach przełajowych

Kolejny raz absolutną dominacją zawodników trenujących w naszym klubie zakończyły się Mistrzostwa Powiatu Rawskiego w biegach przełajowych. Nasi zawodnicy zdobyli 13 medali w tym aż 5 złotych na 8 możliwych do zdobycia. W ubiegłym roku na naszym koncie znalazło się 11 medali.

W 4 najmłodszych kategoriach zdobyliśmy 9 medali na 12 możliwych. Złote medale wywalczyli w kategorii klas szóstych Wojtek Pawłowski i Patrycja Pawlicka, która pokonała nieznacznie młodszą koleżankę Marcelinę Mordakę rewanżując się jej za dotychczasowe porażki. W kategorii klas czwartych chłopców zajęliśmy całe podium. Co ciekawe każdy z naszych zawodników uczęszcza do innej szkoły i pojedynek między nimi zapowiadał się emocjonująco. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszedł Mateusz Lewandowski, na drugim miejscu uplasował się Michał Gniadek a trzeci był najmłodszy z nich Mateusz Sypniewski.

Równie pasjonujący pojedynek miał miejsce w kategorii gimnazjów wśród chłopców. Pod nieobecność Kacpra Gosa świetnie spisał się Kuba Jędras, który stoczył zaciętą, zwycięską walkę z bardzo groźnymi rywalami z Boguszyc. Świetnie finiszował Szymon Staroń zdobywając brązowy medal. W kategorii szkół średnich, przygotowujący się do matury Wojtek Sowik, wpadł na chwilę i obiegał rywali na najdłuższym dystansie. Brązowy medal wywalczył Tobiasz Olszak.

Tuż po zawodach powiatowych szóstka naszych zawodników wyjechała do Czech, gdzie wezmą udział w biegach ulicznych w zaprzyjaźnionych z naszym miastem Boskovicach.

Poprawiony: piątek, 01 maja 2015 19:43