4 medale w Mistrzostwach Województwa Młodzików Drukuj Email
Wpisany przez administrator
niedziela, 01 marca 2015 11:08

4 medale w Mistrzostwach Województwa Młodzików, najlepszy w kraju wynik Kacpra Gosa na 600 m

Nasze zapowiedzi przed sobotnimi zawodami w pełni się potwierdziły. Dwa złote, srebrny i brązowy medal zdobyli nasi młodzicy podczas Halowych Mistrzostw Województwa Młodzików w hali łódzkiego RKS-u. Autorami wszystkich medali byli chłopcy, medaliści wielu imprez w kategorii dzieci sprzed 2 lat. Najwięcej emocji wśród publiczności wzbudził pojedynek na dystansie 600 m, gdzie Kacper Gos rywalizował z faworytem imprezy, posiadaczem najlepszego tegorocznego halowego wyniku w Polsce wśród młodzików Szymonem Noskiem z LUKS Boguszyce. Kacper od początku narzucił zabójcze dla rywali tempo przebiegając pierwsze 200 m w 29 sekund. Kolejna dwusetka była jeszcze szybsza i to zadecydowało o jego sukcesie. Rywale nie byli wstanie utrzymać się za naszym zawodnikiem i Kacper mógł się cieszyć z pierwszego złotego medalu w kategorii młodzików oraz najlepszego tegorocznego rezultatu w tej kategorii w Polsce - 1.29.45. Tym samym Kacper został liderem krajowych tabel wśród młodzików na trzech średnich dystansach: 600 m, 800 m i 1000 m.

Drugim bohaterem naszej ekipy został Kuba Jędras, który zdobył zloty medal na dystansie 1000 m pokonując Mistrza Polski w biegach górskich i faworyta zawodów Bartłomieja Świątka z Opoczna. Wygląda na to, że Kuba dojrzał do odważnego biegania. Dobrze rozegrał bieg taktycznie. Objął prowadzenie na 200 m do mety i odparł wszystkie ataki utytułowanego rywala uzyskując na mecie czas 2.49.48 i tym samym poprawiając rekord życiowy o ponad 4 sekundy ( 6 wynik w tabelach sezonu halowego w Polsce wśród młodzików )

Srebro na 300 m rezultatem 40.11 zdobył borykający się z kontuzjami Szymon Staroń i należy uznać ten wynik za duży sukces Szymona. Tym bardziej, że cały jego trening za ostatnie 1,5 miesiąca to truchty, przebieżki i pływanie. Uzyskanie wobec tego takiego rezultatu i zdobycie medalu świadczy o skali talentu Szymona.

Z czterech naszych zawodników na dystansie 2000 m niespodziewanie zdecydowanie najlepszy okazał się Maciek Budziński, który wywalczył brązowy medal rezultatem 6.35.04 ( rekord życiowy ). Odważny bieg Maćka, który próbował nawiązać rywalizację z najlepszymi zawodnikami tego biegu zaowocował życiowym sukcesem tego bardzo pracowitego zawodnika. Obiecująco zadebiutował w naszych barwach Arek Kruś, który zajął 4 lokatę z bardzo dobrym rezultatem jak na swój pierwszy występ 6.48.02. Możliwości tego zawodnika są bez wątpienia dużo większe i w przyszłym roku powinniśmy widzieć go już na podium.

Do udanych te zawody mogą również zaliczyć sprinterzy Przemek Pietrzak i Alek Augustyniak, którzy poprawili rekordy życiowe i zajęli wysokie lokaty: Przemek 4 miejsce w finale A ( 7.82 ) a Alek po zaciętej rywalizacji wygrał finał B ( 8.00 ) zajmując 6 lokatę. Sprinterki Michalina i Marcelina Warulik pobiegły na swoim poziomie lecz zaległości treningowe spowodowały, że rywalki są od nich na razie wyraźnie mocniejsze i robią większe postępy. Warto wspomnieć o całkiem udanym powrocie na bieżnię po blisko rocznej przerwie spowodowanej kłopotami zdrowotnymi Klaudii Kozik, która na 60 m uzyskała 8.92 a na 300 m 47.29.

Poprawiony: niedziela, 01 marca 2015 20:48