Klubowy triumf w OBP w Wolborzu Drukuj Email
Wpisany przez administrator
czwartek, 09 października 2014 21:29

Triumf w klasyfikacji klubowej w Ogólnopolskich Biegach Przełajowych LZS w Wolborzu. Medale dla Mateusza Wawrzyniaka, Mateusza Lewandowskiego i Wojtka Sowika.

Podczas Ogólnopolskich Biegów Przełajowych LZS w Wolborzu zdobyliśmy pierwszy raz w kilkuletniej historii startów w tej imprezie pierwsze miejsce w klasyfikacji klubowej. 47 klubów z 8 województw rywalizowało w kilku kategoriach wiekowych. W ubiegłorocznym występie zajęliśmy 3 lokatę. Tym razem gromadząc 1078 punktów wyprzedziliśmy nieznacznie specjalistów od biegów przełajowych z MLUKS Tarnów. Mimo sukcesu drużynowego medali było mniej niż rok temu bo tylko 3. Zdobywali je faworyci a jedyną niespodzianką był brąz wracającego po 3 miesiącach przerwy spowodowanej kontuzją Wojtka Sowika na dystansie 4000 m. Przed Wojtkiem znaleźli się utytułowani medaliści Mistrzostw Polski Aleksander Kuśmierz i Dominik Tabor. Poza Wojtkiem na podium stanął Mateusz Wawrzyniak zajmując drugie miejsce na dystansie 1000 m w roczniku 2003 oraz Mateusz Lewandowski, który zdobył brązowy medal na dystansie 800 m w roczniku 2004. Dla Mateusza Lewandowskiego ( trenujący od niespełna roku w naszym klubie wychowanek n-la Piotra Pietrzaka ze szkoły w Sierzchowach ) to pierwszy medal na tak dużej imprezie.

Mateusz Wawrzyniak natomiast to jeden z najbardziej utalentowanych, bardzo młodych zawodników naszego klubu od blisko 3 lat trenujący lekkoatletykę, który ma już w swoim dorobku medale z ogólnopolskich zawodów w dziecięcych kategoriach. Z pozostałych zawodników warto zwrócić uwagę na 4 lokatę Tobiasza Olszaka na 4000 m ( 1996 ) oraz 5 miejsce Marceliny Mordaki, która uległa jedynie rywalkom z poza województwa łódzkiego. Szczegółowe wyniki możecie znaleźć na stronie lodzkie.lzs.pl w dziale komunikaty.

Poprawiony: środa, 22 października 2014 21:51