Budziejewski 3 podczas Memoriału Kusocińskiego Drukuj Email
Wpisany przez administrator   
niedziela, 22 lipca 2012 13:12
Wysoka forma Kamila Budziejewskiego
na tydzień przed Igrzyskami Olimpijskimi
 
Kamil Budziejewski zajął 3 lokatę w biegu na 400 m podczas 57 Memoriału Janusza Kusocińskiego w Szczecinie z wynikiem 46.28. Kamil okazał się najlepszym z Polaków pokonując między innymi tegorocznego Mistrza Polski na tym dystansie Piotra Wiaderka. Zwyciężył Sudańczyk Rabah Yousif 45.69 przed Richardem Buckiem z Wielkiej Brytanii 46.23. Tuż za Kamilem uplasował się Jamajczyk Edino Steele. Nasz wychowanek znakomicie rozłożył siły i na ostatniej prostej wyraźnie doganiał słabnących rywali, wyprzedzając Jamajczyka i Piotra Wiaderka. To świadczy o wysokiej formie Kamila na kilka dni przed rozpoczęciem Igrzysk Olimpijskich.
" Chciałem uzyskać jak najlepszy wynik, może poniżej 46 sekund, niestety warunki pogodowe nie były dobre do szybkiego biegania ( 15 stopni i dość silny wiatr ) ale i tak jestem bardzo zadowolony ze swojego występu. Bardzo mi pomaga świadomość, że wielu ludzi z mojego rodzinnego miasta trzyma za mnie  kciuki " - przekazał nam Kamil tuż po swoim występie.
 
Memoriał Kusocińskiego był dla wielu lekkoatletów ze światowej czołówki ostatnim sprawdzianem przed Olimpiadą stąd w Szczecinie można było oglądać między innymi Mistrzów Świata z jamajskiej sztafety 4 x 100 m Nestę Cartera i Michaela Fratera oraz francuskiego tyczkarza Renaud Lavillenie.

Dziś Kamil wraz z dwójką pozostałych łódzkich lekkoatletów Agatą Bednarek i Adamem Kszczotem, którzy uzyskali kwalifikację olimpijską wziął udział w spotkaniu z Prezydentem Łodzi Hanną Zdanowską na którym był obecny również srebrny medalista Igrzysk z Atlanty w skoku wzwyż Artur Partyka.
( http://www.lodz.sport.pl/sport-lodz/1,117108,12176213,Prezydent_Lodzi_Hanna_Zdanowska_pozegnala_lodzkich.html )
 
Start półfinałowy sztafet 4 x 400 m podczas Igrzysk Olimpijskich jest zaplanowany na 9 sierpnia o godzinie 12.30 a finał odbędzie się dwa dni później. Awans naszej sztafety do ścisłego finału byłby dużą niespodzianką ale my trzymajmy kciuki by na olimpijskiej bieżni w podstawowym składzie pojawił się Kamil.  
Niedługo przedstawimy sylwetkę naszego wychowanka i jego dotychczasową karierę sportową.
Poprawiony: poniedziałek, 23 lipca 2012 17:36