Sowik 9 na Mistrzostwach Polski Seniorów Drukuj Email
Wpisany przez administrator
wtorek, 12 lipca 2016 16:09

9 pozycja Wojtka Sowika w starciu z najlepszymi zawodnikami w kraju

Wojtek Sowik, podczas Mistrzostw Polski Seniorów, jakie odbyły się w drugiej połowie czerwca w Bydgoszczy, zajął 9 lokatę na dystansie 1500 m, uzyskując czas 3:53.80. Spośród 18 zawodników, którzy stanęli na starcie nasz reprezentant był z nich najmłodszy. To debiut Wojtka, a zarazem naszego klubu, na letnich Mistrzostwach Polski Seniorów. Przypomnijmy, że w marcu Wojtek wrócił z Halowych Mistrzostw Polski Seniorów z 11 pozycją, zatem czerwcowy start można uznać w pełni za udany. Złoty medal zdobył Marcin Lewandowski, późniejszy srebrny medalista Mistrzostw Europy w Amsterdamie.

W końcu lipca naszego najstarszego zawodnika czeka jeszcze start w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski.

Podczas tych samych zawodów nasz wychowanek Kamil Budziejewski ( AZS Łódź ) zajął w finale 400 m VII lokatę. Dzień wcześniej w biegu eliminacyjnym uzyskał świetny rezultat 46.17 ( klasa mistrzowska ), który dawał nadzieję na walkę o kwalifikację olimpijską do sztafety 4 x 400 m. Niestety w finale zabrakło nieco sił i Kamil ostatecznie zajął VII lokatę. Kamil Budziejewski to uczestnik Halowych Mistrzostw Świata Seniorów, Mistrzostw Europy i Pucharu Europy w sztafecie 4 x 400 m.

Poprawiony: wtorek, 12 lipca 2016 20:26